poniedziałek, 9 sierpnia 2010

Tęczowy most


Paul C. Dahm
Tłumaczenie: Dorota Nowak

"Właśnie ta strona nieba nazywana jest Tęczowym Mostem.

Kiedy umiera zwierzę, które było w szczególny sposób bliskie komuś tu na ziemi, wówczas odchodzi za Tęczowy Most. Są tam łaki i wzgórza dla wszystkich naszych Wyjątkowych Przyjacół, więc mogą biegać i bawić sie razem. Jest tam mnóstwo jedzenia, wody i słońca - nasi Przyjaciele żyją tam w dostatku.

Wszystkim zwierzętom które były chore i stare zostaje przywrócone zdrowie i młodość. Ranne i okaleczone zostaja uzdrowione i są znowu silne, tak jak wspominamy je w naszych snach z dni, które minęły. Zwierzęta są szczęśliwe i zadowolone, z wyjatkiem jednej małej rzeczy: każde z nich tęskni za kimś wyjątkowym dla nich, kogo musieli pozostawić.

Wszystkie razem biegają i bawią się wspólnie, ale przychodzi taki dzień, kiedy jedno z nich nagle zatrzymuje się i spogląda w dal. Jego lśniące oczy patrzą uważnie a jego ciało zaczyna drżeć. Nagle oddziela sie od innych, zaczyna biec przez zieloną trawę a jego nogi niosą go szybciej i szybciej.

Poznał Cię. I kiedy Ty i Twój Przyjaciel wreszcie się spotkaliście, przytulacie sie do siebie w radości ponownego połączenia - już nigdy nie będziecie rozdzieleni. Deszcz szczęśliwych pocałunków na Twojej twarzy, ręce znowu tulą ukochaną głowę, znów spoglądasz w ufne oczy Twojego Przyjaciela, które odeszły z Twojego życia, ale nigdy nie zniknęły z Twojego serca.

Wtedy przechodzicie przez Tęczowy Most - razem."


Brak komentarzy: